Satılık Beyaz Akita İnu Yavruları | Akita İnu Turkey

 

Beyaz Akita inu akita ırkının en özel rengidir. Beyaz olması nadir dünyaya gelmesi bu köpeği en fazla tecih edilen renk arasına sokmaktadır Akita  ırkı köpekler Hachiko filmi ile herkesin gönlünte taht kuran japon akita inu ırkı, sadakati ve asaleti ile mükemmel bir ırktır. sizlerde bu mükemmel özellikleri en iyi şekilde taşıyan safkan köpeklerimizin eşleşmesinden olan yavrularımızdan teslim almak için çiftliğimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Yavrularımızı anne altından seçerek alabilirsiniz.

İRTİBAT : 05435865500

Beyaz Akita inu

Beyaz Akita inu

 

SATILIK BEYAZ AKITA İNU ;

Dünyanın en sağdık ve sahibine en bağlı ırkları arasında gösterilen Japon akita inu ırkı köpekler mükemmel bir koruma köpeği olarakta bilinir.

Sahiplerine bağlılığı filmlere konu olmuş olan bu ırk köpek ırkları arasında diğer ırklardan ayırıcı en büyük özelliğidir. Beyaz akita inu ırkı köpekler aynı zamanda ailesini ve bulunduğu ortamı çok iyi koruyabilen bir köpektir. İnsanlar ile sosyal büyütülmediği taktirde sahibinin yanında olan insanlara sıkıntı çıkartabilen bir ırktır.

Bu ırkın kökeni Japonya’nın Honshu adasındaki Akita bölgesidir.Adları buradan gelir.Karakterleri ve genetik saflıkları adadan ayılmadıkları için korunabilmiştir.Japon imparatorunun koruma köpeği görevi yapmışlardır,günümüzde Japonya’nın sembol hayvanlarından biridir.Bu köpeğin küçük heykelcikleri sağlığın da sembolü sayılmaktadır.II.Dünya savaşı sırasında ilk olarak Amerika’ya götürülmüş ve oradan bütün dünyaya yayılmıştır.

Satılık Akita inu

Satılık Akita inu

İhtiyaç duydukları egzersiz karşılanabilirse apartman hayatına adapte olabilirler. Ev içinde de oldukça hareketli olmalarına rağmen her zaman egzersiz ihtiyacı duyarlar.

Vücutları sağlam kuvvetli ve güzel bir görünüme sahiptir,bazen hırçın olablirler.Dikkatli,duygulu,zeki ve genel olarak uysaldırlar.

Kısa tüyleri kalındır,telli bir fırça kullanılarak sık sık fırçalanmaları gerekir, zorunda kalınmadıkça yıkanmamalıdırlar.

Yıkanmak su geçirmez tüylerine zarar verir,yıl içinde 2 kez tüy değiştirirler. Bu ırk köpekler ailelerine karşı sevecen ve dikkatlidir ancak bazen başlarına buyruk davranabilirler. Yavruluk dönemlerinde eğitilmeli ve eğitimde ısrar edilmelidir. Akita İnu’ lar oldukça iyi koruma köpekleridirler ve son derece güvenilir arkadaş olabilirler.

Diğer köpekler ve hayvanlara karşı soğukturlar, başka hayvanların bulunduğu ortamlarda tasmasız dolaştırılmamalıdırlar. Kendi ailelerinden olmayan çocuklar karşı dikkatli ve çekingendirler kendi ailelerindeki çocuklara karşı ise töleranslıdırlar. Yemek konusunda bazen hırçınlaşabilirler eğitim ile bunun önüne geçilebilir.

Beyaz akita inu yavruları

Beyaz akita inu yavruları

 

satilik yavru  beyaz akita

satilik yavru beyaz akita