Satılık Japon Akita inu Yavruları

Akita inu ırkı köpekler Hachiko filmi ile herkesin gönlünte taht kuran japon akita inu ırkı, sadakati ve asaleti ile mükemmel bir ırktır. sizlerde bu mükemmel özellikleri en iyi şekilde taşıyan safkan köpeklerimizin eşleşmesinden olan yavrularımızdan teslim almak için çiftliğimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Yavrularımızı anne altından seçerek alabilirsiniz.

İRTİBAT : 05435865500

satılık akita inu

satılık akita inu

SATILIK JAPON AKITA İNU ;

Dünyanın en sağdık ve sahibine en bağlı ırkları arasında gösterilen Japon akita inu ırkı köpekler mükemmel bir koruma köpeği olarakta bilinir.

Sahiplerine bağlılığı filmlere konu olmuş olan bu ırk köpek ırkları arasında diğer ırklardan ayırıcı en büyük özelliğidir. Japon akita inu ırkı köpekler aynı zamanda ailesini ve bulunduğu ortamı çok iyi koruyabilen bir köpektir. İnsanlar ile sosyal büyütülmediği taktirde sahibinin yanında olan insanlara sıkıntı çıkartabilen bir ırktır.

yavru akita inu

yavru akita inu

Bu ırkın kökeni Japonya’nın Honshu adasındaki Akita bölgesidir.Adları buradan gelir.Karakterleri ve genetik saflıkları adadan ayılmadıkları için korunabilmiştir.Japon imparatorunun koruma köpeği görevi yapmışlardır,günümüzde Japonya’nın sembol hayvanlarından biridir.Bu köpeğin küçük heykelcikleri sağlığın da sembolü sayılmaktadır.II.Dünya savaşı sırasında ilk olarak Amerika’ya götürülmüş ve oradan bütün dünyaya yayılmıştır.

İhtiyaç duydukları egzersiz karşılanabilirse apartman hayatına adapte olabilirler. Ev içinde de oldukça hareketli olmalarına rağmen her zaman egzersiz ihtiyacı duyarlar.

Vücutları sağlam kuvvetli ve güzel bir görünüme sahiptir,bazen hırçın olablirler.Dikkatli,duygulu,zeki ve genel olarak uysaldırlar.

Kısa tüyleri kalındır,telli bir fırça kullanılarak sık sık fırçalanmaları gerekir, zorunda kalınmadıkça yıkanmamalıdırlar.

Yıkanmak su geçirmez tüylerine zarar verir,yıl içinde 2 kez tüy değiştirirler. Bu ırk köpekler ailelerine karşı sevecen ve dikkatlidir ancak bazen başlarına buyruk davranabilirler. Yavruluk dönemlerinde eğitilmeli ve eğitimde ısrar edilmelidir. Akita İnu’ lar oldukça iyi koruma köpekleridirler ve son derece güvenilir arkadaş olabilirler.

Diğer köpekler ve hayvanlara karşı soğukturlar, başka hayvanların bulunduğu ortamlarda tasmasız dolaştırılmamalıdırlar. Kendi ailelerinden olmayan çocuklar karşı dikkatli ve çekingendirler kendi ailelerindeki çocuklara karşı ise töleranslıdırlar. Yemek konusunda bazen hırçınlaşabilirler eğitim ile bunun önüne geçilebilir.

japon akita yavru satılık

japon akita yavru satılık

İtaat eğitimine özen gösterilmelidir.

Bu köpekler aileleri ile vakit geçirmeyi severler,ses tonları farklıdır ancak fazla havlamazlar.Büyük avlarda kullanılan bu köpekler geçmişte dövüş köpeği olarak kullanılmışlardır,günümüzde Japon hükümeti dövüşleri yasaklamıştır artık kişisel koruma köpeği olarak karşımıza çıkarlar.

satılık akita inu

satılık akita inu